Tünnisaunad

Kümblustünn kujutab endast ümmargust (ovaalset) puidust tünni, mille sees või kõrval on vee soojendamiseks mõeldud ahi. Ahi kannatab ka merevett ja seda köetakse puudega. Tänu ahju suurusele kütab ta vee kümblustünnis kiiresti soojaks, olenevalt ilmast võib kuluda vee soojendamiseks 2 – 4 tundi. Kahe meetrine kümblustünn mahutab ca 2,5 m3 vett. Kümblustünni on paigaldatud istepingid, mis mahutavad tavamõõtudega tünni istuma 6-9 inimest. Kuuma ahjuga kokkupuute vältimiseks on vaherest. Kümblustünni serv on kaetud äärelauaga, kuhu saab asetada söögid-joogid, küünlad jm. Kümblustünni sisenemiseks  kasutatakse puidust redelit või astmeid.

Kümblustünne valmistame enamasti Venemaal kasvanud Siberi lehisest ja kuusest, mis tagab meie tootele kauaaegse vastupidavuse ja ilusa välimuse. Lehist kasutame immutatud puidu alternatiivina ning aja jooksul tema omadused ainult paranevad. Lehise lülipuit on suure vaigu ja parkaine sisaldusega, mis muudab puidu eriti vastupidavaks ja mädanemiskindlaks. Lisaks on tünn töödeldud loodusliku männitõrvaõliga, mis pidurdab hallituse ja bakterite teket.
Soe vesi lõõgastab keha ja lihased vabanevad pingest. Naudingu suurendamiseks võib vette lisada nii tavalist meresoola, ravimtaimeekstrakte kui ka eeterlikke õlisid (greip, kadakas, fenkol, mis parandavad ainevahetust, lümfiringet ja maandavad stressi). Loodusravi on tervislik nii kehale, meeltele.

 

Lõõgastavat kümblust!

 

Tehniline info

Kümblustünni täiskomplekti kuulub:

  • 1,7 läbimõõduga kuusepuidust tünn
  • merevee kindlast alumiiniumist ahi koos 2 m korstnaga
  • pingid
  • vahesein
  • äärelaud
  • redel
  • tünnikaas

Hind: 800€

NB! Võimalik on tellida kümblustünne suurusega Ø150, Ø180, Ø220, Ø240.

Hind kokkuleppel.

 

 

Näiteks: Lehisest 170cm läbimõõudga siseahjuga maksab 1200€

 

 

 

Kasutusjuhend

Tünni kasutamisel palume rangelt järgida tegutsemise järjekorda:

  1. Enne kütmise algust peab olema saavutatud tünnis vähemalt nõutud veetase (märgitud ahjule randina) ja tünn paisutatud (et ei jookseks enam läbi).
  2. Peale esimese toimingu lõppu võib ahju tule alla teha. Vastavalt aastaajale võib kuluda vee soojendamiseks (35-36 kraadini) 2-4 tundi. Kata kütmise ajal tünn kaanega ning sega aeg-ajalt vett.